Katalog Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Ankara Katalog Tasarımı

Basılı katalogların, kitap, dergi ve broşürlerin internet ortamına taşınmasını sağlayan uygulamalar e-katalog olarak isimlendirilir. Baskılı olarak üretilen, reklam ve tanıtım için klasikleşen katalog Ankara uygulamaları günümüzde hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır.

Günümüz teknolojisinde artık müşteriler baskı kataloglar arasında kalmaz. Ankara katalog e-broşür olarak da isimlendirilir. Bu sayede internete bağlanılan her yerde şirketlerin e-kataloglarını incelemek mümkün olur.

İnteraktif ve Çevre Dostu Reklam

Katalog sayfa tasarımı maliyet açısından da öneme sahiptir. Matbaa ve basılı işlerden elektronik ortama geçilen günümüz koşullarında kimse bu tür işlemlerle zaman kaybetmek istemez. Bunun yanında mali bakımdan da pek çok avantajı bulunur. E-kataloglar reklam için iyi bir çözüm oluşturur.
kurumsal kimlik nedir

Neden E-Katalog Tercih Edilmelidir?

Katalog tasarımı dinamik ve görsel zenginliğe sahiptir. E-Kataloglara tek tıklama ile ulaşmak mümkündür. Bilgiyi en profesyonel şekilde aktaran bu yöntem kurumsal adımların en önemlisidir. Web sitelerinde yayınlanan ve müşterilere kolay bir şekilde uyum sağlayan online dergiler müşterilere verilmek istenen mesajların doğru bir şekilde iletilmesini sağlar.

E-kataloglar firmaların ürün ve hizmetleri ile ilgili güncel bilgi paylaşılmasına yardımcı olur. Katalog tasarım fiyatları bu ürünlerin tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Bunun yanında baskı maliyetlerinin düşürülmesi sağlanır.

E broşür Ankara ile kâğıt kullanımı azaltılır ve çevreye katkı sağlar. Akıllı telefonlara kolay bir şekilde ayak uydurabilir. Sınırsız bilgi ve açıklama sunma özelliği bulunur.

Katalog tasarım grafik ögeler kullanılarak hareketli tasarım sağlar. Klasik olanlardan uzaklaşılarak farklı bir tasarım ortaya koyar. Bunun yanında daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olur. Etkili ve kalıcı reklam yapmak açısından son derece önemlidir.

E-Katalog Nasıl Olmalıdır?

Hazır katalog tasarımları farklı elektronik belge formatında hazırlanır. PDF şeklinde hazırlanarak sunulma özelliği bulunur. Bunun yanında en büyük faydası çeşitli güvenlik önlemlerinin kolay bir şekilde alınmasına yardımcı olmasıdır.

Başarılı bir tanıtım için özgünlük son derece önemlidir. Bunun için katalog oluşturulurken yazı ve resim kopyalamaktan uzak durulmalıdır. E-kataloglar PDF formatında olduğundan kopyalanması ya da yazdırılması mümkün olmaz.

Katalog sayfa tasarımları flash tabanlı olma özelliğine sahiptir. Explorer’ın tüm sürümlerinde çalışma özelliği bulunur. İphone, Ipad ve Android uyumlu olma özelliği vardır. Web bağlantılı ürün listesi içeriği bulunur. Google gibi arama motorlarında fark edilebilir. Google Analytics entegrasyonuna sahip olma özelliği bulunur.

Facebook, Linkedin, Twitter, Myspace, Blogger ya da E-mail yolu ile paylaşılabilir. Özgün ve kusursuz olma özelliğine sahiptir. Kolay bir şekilde ulaşılabilir. Kullanımı oldukça kolaydır. Özenli bir şekilde üretilir. Güncellemelere açıktır. Video ve fon müziğine eklenebilir. İndeks oluşturulabilir. İçerikte arama yapılabilecek formatta kataloglar oluşturulur.

Dijital Katalog Faydaları

Dijital katalog nasıl yapılır konusu merak edilir. Bu kataloglar modern çağın uygulamaları ile üretilir. Bu sayede iyi bir reklam hizmeti sunar. Yüzbinlerce insana aynı anda ulaşım sağlama özelliği bulunur. E-katalog sayesinde şirketin kurumsallığı her alanda rahatlıkla temsil edilir. Web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde kullanılabilir. Bu sayede firmaların sanal dünyada daha kolay bir şekilde adını duyurması mümkün olur.

Başarılı ve deneyimli grafik tasarımcıların hazırlamış olduğu e-kataloglar interaktif ara yüze sahiptir. Bunlar müşterilere CD formatında teslim edilir. Broşür tasarım fiyatları tasarımcılara ve tasarımlara göre değişiklik gösterir. Kopyalanma ve taklit edilmeye karşı korunma özelliği vardır. Firmaların rakiplerinden geri kalmaması, iyi bir şekilde tanınması ve satış hacminin genişletilmesi için e-katalog hizmeti alınması son derece önemlidir.

E-Katalog Tasarımı Nasıl Olur?

E katalog nasıl yapılır? Geleneksel mecranın vazgeçilmezleri arasında reklam ve tanıtım metotlarından biri olan katalog sıklıkla kullanılır. Katalog tasarımında planlanan hedefler tasarımı oluşturacak hedeflerin eksik ya da yetersiz olması durumunda katalog etkisi azalacaktır.

Reklam ajansı katalog PDF tasarımı sürecinde tüm ögelerin belirlenmesi gerekir. Doğru etkinin sağlanması amacı ile gerekli içerikler oluşturulmalıdır. Katalog tasarımı çalışması öncesinde hedeflenen kitle, hedeflenen etki, sektörel durum gibi değişikliklerin analiz edilmesi önemlidir. Çıkan sonuç ile katalog tasarımının stratejik standartları belirlenir.

Markanın kurum kimliği çerçevesinde görsel tasarım standartlarının oluşturulması son derece önemlidir. Online katalog hazırlama aşamasında bu konular göz önünde bulundurulur. Standartların oluşturulması halinde konsept tasarım çalışmalarına başlanır. Reklam metinleri, görsel ögelerin oluşturulması ya da işlenmesi ile gerekli içerik ve standartların tamamlanması mümkün olur.

Günümüz teknolojisinde her şey internet ortamında rahat bir şekilde yapılabilir. Basılı ürünlerde yavaş yavaş yerini elektronik ortama bırakmaktadır. Bu bağlamda e-katalog hazırlama günden güne daha önemli bir hale gelir. E-katalog kullanıcı açısından bakıldığında baskı sistemine göre daha interaktif olma özelliğine sahiptir.

Dijital katalogların pek çok farklı avantajı bulunur. Bu kataloglar yalnızca internet ortamında yayınlanmaz. Pek çok araçla daha düşük maliyetlerde hazırlanması ve çoğaltılması mümkündür. Hedef kitleye çok daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olur. Hazırlanan e-kataloglar internet sitesi, DVD, CD ya da USB olarak dağıtılabilir.

Kağıt, ekolojik denge bakımından son derece önemlidir. Tanıtım için kullanılan ürünlerin e-katalog şeklinde hazırlanması kâğıt israfının önüne geçer. Dijital katalog sayesinde çevreci bir imaj oluşturmak mümkün olur. Bu da firma ve ürünün iyi bir prestij kazanması bakımından önemlidir. PDF katalog hazırlama için kullanılan görsel çeşitliliği de oldukça fazladır. Görsel kaliteleri matbaada kaybolmadan gerçekçi ve etkileyici tasarımlar ile reklam yapmak mümkün olur.

Bizimle İletişime Geçin

Formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cumhuriyet Mahallesi Zafer Meydanı Zafer İş Hanı No: 7 Kat: 4 Daire: 13 Çankaya / Ankara – Türkiye

Telefon: 0312 911 31 49

E-Posta: info@softajans.com

Kendimizden bahsetmek ve projelerinizi dinlemek için sizi her zaman bir kahve içmeye bekleriz.

Mesaj Gönderildi
Arayın