E-Ticaret & B2B

E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

E-ticaret sitesi ile desteklenen kurumsal web siteleri yardımıyla ya da online mağazalar için oluşturulan yeni bir e-ticaret sitesi kurarak müşteri sayısı ve satışlar artırılabilir. Ziyaretçilerin artması, yeni müşterilere ulaşabilmek, firmanın tanıtımı ve satışların çoğalması için kullanıcı dostu ve güçlü bir teknik alt yapısı olan e-ticaret sitesine ihtiyaç vardır.

E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

10 yıllık deneyim ve iş bilgimiz ile doğru proje, doğru e-ticaret diyoruz.
E-Ticaret Yapmalı Mı Yapmamalı Mı?

E-ticaret yapmak istemiyorsanız rakiplerinizin bu alandaki çalışmalarını takip etmeniz firmanız için yararlı olacaktır.  E-ticaret yapmaya karar verdiğinizde sizi doğru bir şekilde yönlendirecek birilerine ihtiyacınız vardır.

Ticareti yapan kişi siz olduğunuz için, e-ticaretin kurulmasını, işletmesini ve yönetimini yapacak kişi de sizsiniz. Gideceğiniz rotayı bilmiyorsanız hiçbir rüzgarın size faydası olmaz. Hedeflerinizin ne olduğunu ve bu yolda nasıl hamleler yapacağınızı da en iyi siz bilirsiniz.

E-ticaretin ne olmadığını birkaç cümle ile ifade edecek olursak;

  • E-ticaretin bir bilişim projesi olmadığı, pazarlamadan lojistiğe kadar her aşamada birlikte çalışılması gerektiği unutulmamalıdır.
  • Süper fonksiyonların e-ticarete pek katkısı olmaz. Bunun yerine masa üstü ve mobil cihazlarda internet sitenizin kullanılabilirliği ve erişilebilirliğinin sorunsuz olması gerekir.
  • Stok ve cari kartlar düzenli değilse, muhasebe kodları tanımlı değilse ya da fiyat listeleri, indirim ve vade oranları belli değilse bunlar bittikten sonra e-ticaret sitesi çalışmalarına başlanmalıdır.
  • E-ticaret toptan veya perakende alıcılara hitap eden bir hizmet değildir. Yönetim paneli, ürünlerin kolayca alıcı ile buluşmasına, ürünlerin güncellenmesine, satışı yapılmayacak ürünlerin kaldırılmasına, yeni siparişlerin ERP yazılımı ile uyumlu çalışarak sipariş-irsaliye-fatura-kargo işleyişini aksatmayacak şekilde hazırlanmasına olanak sağlar. Yönetim paneli olmadan e-ticaret döngüsü başarılı bir şekilde yürütülemez. Yanlış ya da geç gönderilen siparişler nedeniyle müşteri memnuniyetsizliği oluşur ve bu da satışların düşmesine neden olur.

Bize Ulaşın

Bizimle hafta içi 09:00-18:15 arasında telefonla görüşebilirsiniz. Teknik destek için bize mail adresimizden ulaşabilirsiniz: