Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Teknolojik gelişmeler ile birlikte televizyon ve radyo gibi iletişim araçlarına ek olarak yeni bir sektör oluştu. Kitleselleşmeye radyo ile 38 yılda ulaşılırken, televizyon ile 13 yılda internet ile sadece 5 yılda ulaşıldı. Dijital dünyadaki pazarlama kanallarının da teknolojik gelişmelerden etkilenmesi ile birlikte dijital pazarlama sektörü meydana geldi.

İnteraktif pazarlama, online pazarlama, web pazarlama, internet pazarlama ve e-marketing olarak da adlandırılabilen dijital pazarlama, potansiyel müşterilerin sabit müşteriler olmasını sağlamak için, web tasarım, içerik planlaması, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya pazarlama, internet reklamcılığı, e-mail pazarlama, SEO (arama motoru optimizasyonu) türünde hizmetleri içerir.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

10 yıllık deneyim ve iş bilgimiz ile doğru proje, doğru Dijital Pazarlama danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Soft Ajans: Dijital Pazarlama Ajansı

Soft Ajans olarak birleştirici hizmet anlayışımızı benimseyen ekibimiz ile birlikte kurumsal firmalara yaratıcı dijital pazarlama çözümleri sunuyoruz. Geliştirdiğimiz doğru strateji, kreatif tasarım, özgün içerik ve etkili marka yönetimi sayesinde, dijital pazarlamanın başarılı olması için gerekli hizmetlerin tamamını Soft Ajans bünyesinde toplayarak sizlere ulaştırıyoruz.

Doğru Hedef Kitle, Başarılı Dijital Pazarlama

Potansiyel müşterileri sabit müşterilere dönüştürmek için doğru stratejiler ile belirlenmiş hedef kitlenin beğenilerini, davranışlarını, düşüncelerini ve ihtiyaçlarını iyi analiz etmek gerekir. Hedef kitlenin yaş, cinsiyet, ekonomik durumu, coğrafi konumu ve eğitim düzeyi bilgileri değerlendirilerek kısa süreler içinde maliyetleri yükseltmeden başarılı bir dijital pazarlama yapılabilir.

Arama Motorlarında Zirveyi Paylaşmayın

Arama motoru optimizasyonu (SEO), firmanıza yeni müşteriler kazandırmak için arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar. Firmanız için, hedef kitlenizin yaptığı internet aramalarında üst sıralarda çıkması, önemli bir avantajdır. Dijital dünyada firmanızın bilinirliğini artıran arama motorlarında üst sıralara yükselebilmek, tüm pazarlama stratejilerinin ortak amaçlarından biridir. Soft Ajans olarak, profesyonel ekibimizle birlikte sunduğumuz SEO danışmanlığı ve hizmetleri ile uzun vadede etkili ve kalıcı sonuçlar elde ederek hızla yükselirsiniz. Kreatif içeriklerle bağlantı kurduğumuz anahtar kelimeler sayesinde internet siteniz, sektördeki aramalar içinde üst sıralara çıkar. SEO uyumlu olarak inşa ettiğimiz web tasarım çözümlerimiz ile rakipleriniz arasında fark yaratırsınız.

İnternet Reklamcılığı

Sosyal medyanın internet kanalları üzerinde çok büyük ve önemli bir etkisi vardır. Google, Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan hedef kitleniz için Soft Ajans olarak internet reklamcılığı medya planlaması yaparak; satışlarınızın ve internet trafiğinizin artmasını sağlıyoruz. Uyguladığımız dijital pazarlama stratejileri ile firmanızın prestijini artırıyoruz.

Yaratıcı İçerik

Özgün içeriklerin dijital pazarlamanın her aşamasında oldukça önemli bir yeri vardır. Rakipleriniz arasında fark yaratarak, müşteri potansiyelinizi artırmak için internet sitenizdeki içeriklerin yaratıcı, özgün, anlaşılır ve ikna eden bir biçimde oluşturulmuş olmaları gerekir. Soft Ajans olarak sizlere, markanızın ilgi görmesini ve güncel kalmasını sağlayacak kampanya metinleri, banner dizaynları, kreatif konsept geliştirme, infografikler, sosyal medya tasarımları ve görsel içeriklerle dijital pazarlama çözümleri sunuyoruz.

Dijital Pazarlama Neleri İçerir?

Firmanızın müşteri bağımlılığını sağlamlaştırmak ve satışlarınızda sürekli bir yükselme grafiği elde etmeniz için profesyonel ekibimizle birlikte dijital pazarlama stratejilerini kullanıyoruz. Dijital pazarlama teknikleri genel olarak; elde etme (acquire), kazanma (convert), ölçme – optimize etme (measure & optimize) ve sahip çıkma – büyütme (retain & grow) 4 kısımda gerçekleşir.

Elde Etme

Dijital pazarlama tekniklerinden elde etme; mevcut müşterinin markaya bağlılığını artırmak ve potansiyel müşterileri firmaya kazandırmak için internet sitesinde yapılan işlemleri içerir. Elde etme aşamasında; arama motoru optimizasyonu (SEO), e-posta pazarlama, arama motoru reklamları (PPC), içerik pazarlama ve viral pazarlama konuları yer alır.

Dijital pazarlamanın ilk adımını oluşturan elde etme aşaması, arama motorlarında en üste çıkmak için potansiyel müşterileri firmaya çekmeye amaçlar. Müşterilerin firmaya bağlılığını artırmak için SEO ve internet reklamcılığı yöntemleri kullanılarak web siteleri tasarlanır. Elde etme aşamasında, internet reklamları, sosyal medya pazarlaması, anahtar kelime düzenlenmesi ve diğer dijital pazarlama stratejileri kullanılır.

Kazanma

Dijital pazarlama tekniklerinden kazanma aşaması, elde etme aşaması ile gelen müşterilerin kalıcı olmasını sağlamak için yapılan çalışmaları kapsar. Üretilen içeriklerde tıklanma, beğenilme ve paylaşılma sayıları, siteyi ilk kez ziyaret eden kişilerin oranı ve sitede ne kadar süre kalındığı gibi verilerin analizi yapılır.

Kazanma aşamasında; kolay kullanım ve rahat erişim için yapılan çalışmalara ek olarak, satış oranını artırmaya direk katkısı olan ikna gücü yüksek içerikler üretilmesini sağlayan içerik yönetimi ve e-mail pazarlama çalışmaları yapılır.

Potansiyel müşterilerin sabit müşterilere dönüşmesini sağlamak için, kazanma aşaması oldukça önemlidir. Soft Ajans olarak, siteye gelen ziyaretçileri sabit müşterilere çevirmek için dijital pazarlama stratejilerini doğru bir şekilde kullanarak, müşterilerin sorularına cevap verecek içerikler sunuyoruz.

Ölçümleme ve Optimize Etme

Başarı için belli bir kriter olmadığında, yapılan işin başarılı ya da başarısız olduğunu tespit etmek oldukça zorlaşır.

Dijital pazarlama sürecine başlarken, bu süreçten ne beklendiği ve başarıyı etkileyecek faktörlerin neler olduğu doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Ölçümleme ve optimize yaparken Google Analytics tarzı ölçüm yapan platformlar yardımıyla sitenin tıklanma sayısı, içeriklerin okunma oranı, siteye ilk kez gelen ziyaretçi sayısı, blogların ve içeriklerin tıklanma sayıları gibi istatistikler belirlenir

Elde Tutma ve Büyütme

Elde tutma ve büyütme aşamasında, dijital pazarlama çalışmalarının asıl amacı olan potansiyel müşterileri sabit müşterilere çevirmek ve mevcut müşterilerin firmaya bağlılığını artırmak için çalışmalar yapılır.

Dijital pazarlama tekniklerinin her aşaması, elde tutma ve büyütme aşamasının başarılı bir şekilde sonuçlanması için yapılır. Soft Ajans ekibi olarak, firmanızın hedef kitlesi için güncel dijital pazarlama ve satış tekniklerini kullanara, müşteri memnuniyetini esas alan çalışmalar yapıyoruz. Topluluk kurma ve e-posta pazarlama gibi teknikler ile firmanızın büyümesi için çalışıyoruz.